• Sıkça Sorulan Sorular

  1-Ohafi'den nasıl para kazanabilirim?

  *Ohafi reklam bütçesini tamamen okurlarına ayırmıştır. Hesap açtıktan sonra kendi kullanıcı adinızla tüm arkadaşlarınıza referans olabilirsiniz. Referans olduğunuz her arkadaşınız için 0,2 tl bakiye kazanırsınız.

  *Özgün içerikler hazırlayarak kendi internet gazetenizi hazırlayabilirsiniz. Onaylanan içerik başına para kazanırsınız.

  *  Özgün içerik neden önemlidir?

  Hazırladığınız özgün içerikleri diğer sosyal medyalarda paylaştığınızda sizin içeriğinizden dolayı gelip hesap açan herkes otomatik olarak sizin referansınızı alır. Mesela siz özgün bir içerik hazırladınız, diğer sosyal medyalarda paylaştınız. Sizin içeriğinizi 200 bin kişi okudu bunlardan 50 bin kişi hesap açtı. Otomatik olarak sizin referansınızı alır ve 50000*0,2=10 bin tl para kazanırsınız.

  2.Ohafi'den en fazla ne kadar para kazanebilirim?

  *Bunun bir limiti yoktur. Ohafiye kendi referansınızla ne kadar çok okur kazandırırsanız, ne kadar çok özgün haber yaparsanız ve ne kadar çok firma kaydederseniz o kadar çok para kazanırsınız.Ohafi firma kısmı kısmından para kazanabilirsiniz.Firma kısmı yayına girdiğinde daha ayrıntılı bir şekilde anlatılacaktır.

  3.Hangi konularda haber yapabiliriz ?

  *Her konuda haber yapabilirsiniz. Fakat siyasi olarak birilerini rahatsız etmemesi, Atatürk’e hakaret, ve pornografik olmaması önemli. Bunun dışında her konuda özgün içerikler hazırlayabilirsiniz,

  4.Haber yaparken (içerik hazırlarken) nelere dikkat etmeliyiz?

  *Her haber fotoğraflı olmalı.Çok kısa olan haberler onaylanmaz.Alıntı haberlerde kaynak gösterilmelidir.Haberin sonuna aldığınız yerin adresiniz eklemelisiniz,kopyala yapıştır yapılan haberler onaylanmaz.

  5.Haberlerin ücretlendirilmesi neden farklı?

  *Ohafi haber botu şu özellikleri dikkate alır:

  Haber de kaynak gösterilmiş mi?,

  Özgün bir içerik olup olmadığı,

  Kullanılan fotoğrafların kalitesi,

  Haberde haber fotoğrafı var mı? gibi özelliklere bakarak ücretlendirme yapar, kaliteli ve özgün bir içeriğe 0,4 tl ücret verir

  6. En kısa yoldan Ohafi'de nasıl zengin olurum?

  Linki inceleyin lütfen  

  7.Ohafi  Sosyal medyanın  okurlarından beklentisi nedir?

  *Kendi özgün içeriklerini hazırlamaları (her özgün içerik başına 0,4 tl kazanır).

  *Kaliteyi hak eden tüm arkadaşlarına referans olarak ohafiye davet etmesi.(davet ettiği kişi başına 0,2 tl bakiye kazanır).

  8.Ohafi neden reklam vermiyor?

  Ohafi reklam bütçesini tamamen okurlarına ayırmıştır. Okurlar kendi referansı ile Ohafi'ye kazandırdığı her okur başına kazanır.

  Reklam ajanslarına ödemektense okurlara ödemeyi  tercih etmektedir. Ohafi'nin en büyük ortağı kendi okurlarıdır.


  Her türlü sorularınızı buradan sorabilirsiniz